rni
13 بهمن 1401 - 12:08

افزایش سرانه‌ فضاهای ورزشی در خوابگاه‌های دانشجویی

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور بر ضرورت افزایش سرانه‌ فضاهای ورزشی در خوابگاه‌های دانشجویی به ویژه خوابگاه‌های دخترانه تاکید کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از سازمان امور دانشجویان ، هاشم داداش‌پور رئیس سازمان امور دانشجویان کشور با تأکید بر ضرورت افزایش سرانه‌ فضاهای ورزشی در خوابگاه‌های دانشجویی به ویژه خوابگاه‌های دخترانه در نشست تخصصی «زیست سالم دانشجویی(سلامت جسم و روان)»  بیان کرد: برخی دانشگاه‌های کشور به لحاظ سرانه‌ ورزشی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و برخی دیگر با کمبودهایی در این حوزه مواجه هستند.

وی بیان کرد: وجود فضاهای ورزشی در خوابگاه‌های امری ضروری است و تلاش خواهیم در این حوزه به دانشگاه‌ها کمک کنیم.

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور، اظهار کرد: از بسیاری از دانشگاه‌های کشور بازدید کرده‌ایم و مشکل نبود فضای ورزشی در خوابگاه‌های در بیشتر دانشگاه‌های کشور وجود دارد.

داداش‌پور، تصریح کرد: باید ورزش را به درون خوابگاه‌ها ببریم و مسئله‌ی ارتقای تندرستی دانشجویان را امری ضروری بدانیم.

وی از ساخت برخی فضاهای ورزشی در دانشگاه‌های کشور خبر داد و گفت: خوابگاه‌های دخترانه‌ی دانشگاه‌های کشور به فضاهای ورزشی بیشتری نیاز دارند.

گفتنی است این نشست تخصصی با حضور معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور برگزار شد.

دانشگاه شهید چمران اهواز ۱۲ تا ۱۴ بهمن‌ماه امسال میزبان هفتاد و یکمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‎ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1014639