rni
12 بهمن 1401 - 21:49

آستان قدس رضوی باید نگاهش را به حوزه بین‌الملل تغییر دهد

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان این‌که آستان قدس رضوی باید نگاهش را به حوزه بین‌الملل تغییر دهد،گفت: امام رضا(ع) مشهور به امام گفت وگو هستند و از همین رو شهر مشهد باید محل گفت وگو باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به نقل از آستان‌نیوز، عبدالحمید طالبی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی اظهارداشت:امیدواریم بتوانیم انقلاب اسلامی، این امانت بزرگی را که بنیانگذار جمهوری اسلامی به دست ما رسانده است در داخل و خارج از کشور به نحو احسن حفظ کرده و در توسعه آن گام برداریم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در حکم تولیت آستان قدس رضوی به تاثیرگذاری فرهنگی آستان قدس رضوی در دنیا تاکید دارند، گفت: در این حکم آمده است، آستان قدس رضوی دارای ظرفیت عظیمی است که از حیث فرهنگی می‌تواند در سطح دنیا تاثیر گذار باشد.

طالبی تصریح کرد: بر همین اساس معاونت امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی شکل گرفت و فعالیت‌های مختلفی در حوزه بین‌الملل انجام شد که برگزاری مدارس تابستانی، راه اندازی دبیرخانه کنگره جهانی امام رضا(ع)، برپایی جلسات مستمر با اعتاب مقدس و محور بودن برای سایر اعتاب و... برخی از آن ها است.

 وی در ادامه از زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد ذوالفقاری، معاون پیشین امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی قدردانی کرد و گفت:  توانمندی بسیار بالا در میدان تبلیغ و ارتباط با زائران غیر ایرانی موجب شد ایشان در سمت جدید مدیر امور زائران غیر ایرانی به جامعه هدف خدمت کند.

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در ادامه با بیان اینکه همه ما با عشق و ارادت به حضرت امام رضا(ع) و خدمت به حرم مطهر رضوی در این بارگاه نورانی مشغول به خدمت هستیم، تصریح کرد: ما  باید هر آنچه را که دراختیار داریم در خدمت به زائران بگذاریم و دراین راه از هیچ تلاشی فروگذار نباشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد ذوالفقاری معاون پیشین  امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی نیز در این مراسم  ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های همکاران این معاونت ابراز امیدواری کرد، در مسیر جدیدی که قرار گرفته است بتواند خدمات شایسته‌ای به زائران علی بن موسی الرضا(ع) ارائه دهد.

وی ادامه داد: خداوند متعال ما را به برقراری عدل در بین مردم و در اختیار قرار دادن امانت به دست اهلش توصیه می‌کند که در حقیقت مراسم امروز مصداق این آیات مبارکه قرآن است.امیدوارم با نگاه عمیق و عالمانه حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر فقیه اسفندیاری به عنوان سرپرست جدید امور بین الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی روز به روز شاهد ارتقای این معاونت باشیم.

سرپرست جدید امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی نیز در سخنانی ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت جواد(ع) و تقارن این مناسبت با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: ما کارگزاران  و خادمان حضرت رضا(ع) هستیم و تلاش داریم با استعانت از خداوند متعال خدمات شایسته و درخوری به زائران ارائه دهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی فقیه اسفندیاری اظهار کرد: قبل از هر اقدامی نیاز به برنامه منسجم داریم و هر روز که به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شویم باید ایده جدیدی خلق کنیم.

وی خاطر نشان کرد: ما در محضر علی بن موسی الرضا(ع) هستیم و این مهم رسالت سنگینی را بر دوش همه ما قرار داده است، در واقع نگاه ما باید در مسیر رسیدن به تحقق تمدن نوین اسلامی باشد.

انتهای پیام/282

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1013878