rni
13 بهمن 1401 - 11:43

عیسی قاسم: ایستادن مقابل موج عادی سازی با اشغالگران از نبردهای سرنوشت ساز در منطقه است

رهبر معنوی انقلاب بحرین با روزنامه الوفاق در خصوص تحولات منطقه و تحولات داخلی بحرین گفت وگو کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ « عیسی قاسم» رهبر معنوی انقلاب بحرین گفت و گوی اختصاصی با روزنامه « الوفاق» در خصوص پرونده‌های مختلفی از بحرین و مسائل آن گرفته تا پرونده‌های منطقه ای و غیره  داشت.

 شیخ عیسی قاسم تاکید کرد که بحرین کشوری است که مردم آن از ابتدایی‌ترین حقوق خود که مهمترین آن حق حیات ، آزادی بیان آزادی مذهبی و بسیاری آزادی‌های دیگر است،محروم هستند. بر اساس شاخص‌های بین‌المللی،  بحرین کشوری غرق در فساد عمومی، سیاسی، مالی، تقنینی و قضایی به شمار می‌رود، زیرا نهادهای بین‌المللی در گزارش‌های خود آن را در زمره کشورهای رژیم وحشی و سرکوبگر طبقه‌بندی کرده‌اند. بحرین در فهرست کشورهای «غیرآزاد» و در میان سرکوبگرترین کشورهای جهان عرب قرار دارد.

وی در ادامه  در خصوص رژیم آل خلیفه و اصلاحات موهوم آن اعلام کرد که  مشکل اصلی بحرین روشن شده و از دید جهانیان پنهان نمانده است .مردم همچنان رنج می‌برند. موضع رژیم حاکم در بحرین با اصلاحات خصمانه است .متأسفانه مسیر سیاسی رسمی در بحرین  از بد به بدتر پیش می رود بنابراین رژیم آل خلیفه به هیچ اصلاحی نمی رسد.

رهبر معنوی انقلاب بحرین تاکید کرد که اقدامات رژیم آل خلیفه امروز در خصوص سلب تابعیت شهروندان، بسیاری از جوانان را به به پناه بردن به کشورهای دیگر واداشته است.  این اقدام آل خلیفه برای خشکاندن اراده مردم برای تغییر و  پرورش روحیه ناامیدی است که مردم از این امر آگاه هستند و سرسختانه  در مقابل این مسئله ایستاده‌اند.

شیخ عیسی قاسم  در خصوص آینده جنبش مردم بحرین  اعلام کرد که شرایط سرسختانه و فشارهای اقتصادی و سیاسی اراده این جنبش را در هم نخواهد شکست و این جنبش تدوام خواهد داشت و مخالفت‌ها با این رژیم با وجود توطئه آمریکا و انگلیس علیه جنبش مردمی که از دولت برای سرکوب مردم حمایت می‌کنند، بیشتر خواهد شد.  باید تلاش‌ها و هماهنگی‌ها تشدید شود و برای نوآوری تلاش کنند.

 وی در ادامه تاکید کرد که  نیروهای معارض در بحرین در راه رهایی کشور از مشکلات تلاش می‌کنند تا مانع آزار و اذیت و بردگی مردم توسط دولت شوتد و هیچ اقدامی نتواند ملت را ناامید سازد.

شیخ عیسی قاسم در خصوص عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرد که رژیم آل خلیفه با وجود مخالفت مردم بحرین  روابط خود را با رژیم صیونیستی آغاز کرد و این اقدام در نگاه حاکم خاین و خاطی یک ضرورت برای حفظ قدرت خود  پس از رها کردن ملت است.بدین ترتیب مقاومت در برابر این موضع امری ضروری است.

 وی درباره اینکه آیا روابط بحرین و اسرائیل می تواند بیشتر توسعه یابد، گفتکه این بستگی به میزان مقاومت ملت بحرین و ملت منطقه  در برابر عادی سازی روابط  دارد. وی سپس در پاسخ به این سوال که آیا روزی فرا می رسد که بحرین بار دیگر از اشغال اسرائیل آزاد شود، افزود: راه مقاومت مردمی در بحرین ، اگر با مردان دلیر و مخلص جمع شود، جواب خواهد داد . مردم  بحرین با تمام امکاناتشان برای با پیروزی تلاش می‌کنند و نمی‌گذارند یهودیان و صهیونیست‌های متجاوز در سرزمین ما مستقر شوند.

در ادامه این گفت وگو آمده است: این گونه که رژیم  آل خلیفه در همگرایی  به  رژیم صهیونیستی پیش می‌رود، بحرین هویت اسلام و عربی خود را از دست داده و دشمن آشکار اسلام و امت اسلامی می‌شود.اما مردم بحرین هرگز از زیر پرچم اسلام به زیر پرچم کفر کشیده نمی‌شوند و از دین و وطن و امت دفاع خواهند کرد.

رهبر معنوی انقلاب بحرین تاکید کرد: ما به عادی‌سازی  روابط با رژیم صهیونیستی هزاران بار نه می‌گوییم، زیرا بهای آن امتیازدهی از حق و مقدسات و سلامت دین و منافع امت اسلامی است. مبارزه در مخالفت با عادی‌سازی روابط  سرنوشت‌ساز و از نبردهای تعیین‌کننده بین خیر و شر و عدل و ظلم است و مقابله با این مسئله از رویارویی‌های سرنوشت‌ساز علیه طاغوتیان و فرعونیان روی زمین خواهد بود.

شیخ عیسی قاسم گفت: رژیم بحرین به دلیل اینکه از سوی ملت خود طرد شده ، از محیط بیرون به دنبال راهی برای نجات قدرت خود است؛ اما مقاومت مردمی، شرافت امت را بازخواهد گرداند و آرمان فلسطین قطب‌نمای مسلمانان شریف و آزاده باقی خواهد ماند.

 شیخ عیسی قاسم در خصوص بازداشت و شکنجه خودسرانه  شهروندان بحرینی اعلام کرد که  در بحرین همگی بحران حقوق بشر را دارند و کاملا آگاهند که این رژیم سرکوب‌گر به خواسته‌های مردم توجهی نداشته و نخواهد داشت.آنچه در این کشور کوچک اتفاق می‌افتد در برابر چشم جهانیان بی عدالتی است. این رژیم  به سرنوشت یک زندانی یا جان باختن دیگری اهمیتی نمی‌دهد، چه اهمیتی دارد که این زندانی در زندان «جو» زندانی است؟ بحرین با این دستگیری‌ها در لیست کشورهای ظالم قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: تجاوز به حق طلبان، هر که هستند، جنایتی مذموم و ظلم در برابر بی عدالتی است . رژیم آل خلیفه تلاش می کند تا مردم را از ادامه جنبش و مطالبه حقوق  خود بازداراد؛ اما مردم بحرین با تجربه خود تلاش های این رژیم را در هم شکستند و نیروهای امنیتی آل خلیفه امیدوار است در برخورد با همه زندانیان سیاسی وحشیگری بیشتری را از خود به اجرا بگذارد.اعتراضات خیابانی بحرین که  در راستای رسیدگی  به حقوق بشر و آزادی  و در پاسخ به تجاوزات اقدامات  ناعادلانه مقامات بحرینی صورت می گیرد متوقف نخواهد شد و مردم بحرین موضعی شجاعانه و قاطعانه ای در برابر سرکوب گری این رژیم خواهند داشت.

این شخصیت بحرینی اقدام اخیر مجله فرانسوی «شارلی ابدو» در توهین به « امام خمینی» رهبر انقلاب اسلامی ایران را  به شدت محکوم کرد و گفت: چنین هتک حرمت‌هایی در راستای تلاش استکبار غربی برای لطمه زدن به مقدس‌ترین مقدسات عقیدتی و دینی و سپس نمادهای آن است تا اسلام را که با عظمت‌ترین دین‌هاست در نزد امت اسلامی تحقیر کنند.

عیسی قاسم تاکید کرد که استکبار دشمنی بزرگتر از اسلام و راستگویان آن برای خود نمی‌بیند و چون نمی‌تواند یک مناظره علمی دقیق با اسلام داشته باشد مجبور است به چنین اقدامات سخیفی  متوسل می شود تا  افراد بی خرد را فریب دهد؛ اما هر چقدر کار باطل انجام دهند، حق بالاتر است.

شیخ قاسم درباره اغتشاشات اخیر در ایران نیز تاکید کرد: خشونت‌های اخیر در ایران توسط آمریکا و کشورهای اروپایی همچون انگلیس و فرانسه سازماندهی شده بود، زیرا نقش مشترک این کشورها در برافروختن آتش این حوادث روشن بوده است. آنها از عاملان فتنه در داخل ایران حمایت مالی می‌کردند و رسانه‌های خود را شب و روز برای بزرگنمایی درباره این حوادث و تحریک مردم به خدمت گرفته بودند.

 در ادامه این گفت وگو آمده است: کشورهای مذکور خواسته خود را مبنی بر سقوط نظام جمهوری اسلامی ایران پنهان نکردند؛ اما این توطئه شیطانی آنها با وجود اینکه تلفات جانی و مالی داشت و همچنین مقدسات اسلامی را هدف گرفت تا ارزش دین حق و هیبت حکومت اسلامی و دستاوردهای انقلاب مبارک اسلامی را هدف بگیرد و ایران و محور مقاومت را به عقب و مرحله قبل از بیداری سوق دهد، ناکام ماند.

 

 این شخصیت بحرینی در خصوص جنگ یمن نیز اعلام کرد که جنگ پوچی که  روحیه، پول، شرف و دین مردم را  در حال و آینده هدف قرار می دهد، فقط می توان جنایتکار، بی پروا و دشمن دین و انسانیت توصیف کرد.این جنگ بسیار دردناک است که برخی کشورهای منطقه پلی برای مستکبران بزرگ و نیزه ای در دست این نیروهای شیطانی برای کشتن مسلمانان، سوزاندن کشورهایشان، تحقیر آنها هستند که  سلطه ناعادلانه را بر  ملت مسلمان این کشور تحمیل می کنند.

شیخ عیسی قاسم در خصوص پرونده عراق اعلام کرد: امید است با شرایط سخت عراق عزیز، ثبات روشنی در آن آغاز شود و موضوع با رهایی کامل از حضور ویرانگر آمریکا و دفع کامل تمامی نیروهای شیطانی و ویرانگر به پایان برسد.

 عیسی قاسم درخصوص جهاد تبیین نیز گفت: جهاد هم به زنان و هم به مردان تعلق دارد. در هر حال حق اگر روشن نشود و نتایج بزرگ آن تبیین نشود، مردم به پیامد مثبت آن  پی نخواهند برد تا به آن متمسک شوند. دانشمندان، عارفان و علما باید دین و محاسن آن را بشناسانند و درباره آن روشنگری کنند. همه دین محاسن است، اما باید بیان شود تا جایگاه ارزشمند آن در نزد مردم روشن‌تر شود.

وی تأکید کرد: باید مسلمانان به شکل عالی  به محور وحدت اسلامی متمسک شوند؛چراکه  وحدت امانت و مسئولیت بزرگ مراجع اسلامی است تا مسلمانان را در مسیر یاری اسلام و دفاع از اسلام و مقاومت در راه اسلام متحد کنند.

دولت بحرین، متحد نزدیک ایالات متحده، مرتباً توسط سازمان‌های غیردولتی و نهادهای بین‌المللی به سرکوب مدافعان حقوق بشر در خاک خود متهم می‌شود، به‌ویژه پس از قیام مردمی که در سال 2011 صورت گرفت.

بحرین از سال 2011 درگیر موج بیداری اسلامی است. مردم این کشور برای مقابله با اقدامات مستبدانه و وابسته آل خلیفه دست به اعتراض زدند اما نتیجه این روند دستگیری، زندان، شکنجه و اعدام برای آزادی خواهانی بود که همچنان در صحنه نبرد حضور دارند. رژیم آل خلیفه همچنین صدها نفر را سلب تابعیت کرده است.

مقامات بحرین از سال 2011 نه‌تنها انجمن‌های سیاسی و رهبران مذهبی شیعه، بلکه فعالان حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و کاربران اینترنت را هدف قرار داده‌اند و محاکمه‌های گروهی را افزایش دادند و احزاب سیاسی را برچیدند و اقدامات و دستگیری‌های گسترده‌ای علیه شهروندان بحرینی به‌ویژه شیعیان انجام داده‌اند.

در چهارم سپتامبر 2020 بود که رژیم آل خلیفه و رژیم صهیونیستی بر سر عادی سازی روابط به توافق رسیدند؛ مردم مناطق مختلف بحرین نیز در مخالفت با توافق عادی سازی روابط میان منامه - تل آویو بار‌ها با برگزاری تظاهرات، آن را محکوم کرده‌اند.

اقدامات دولت بحرین در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با مخالفت قاطع مردمی مواجه و این امر منجر به قرار گرفتن بحرین در زمره کشورهای ناامن برای صهیونیست‌ها شده است.

بحرینی‌ها به حضور و مداخله کشور‌های دیگر در امور داخلی خود اعتراض دارند. در راس این مداخلات می‌توان به حضور رژیم صهیونیستی در صحنه سیاسی بحرین اشاره کرد. روابط و دوستی سردمداران بحرین با آل سعود زمینه ساز حضور رژیم صهیونیستی در بحرین است؛ اقدامی که به زعم کارشناسان خطری برای جهان اسلام و خیانت به آن است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014584