rni
19 بهمن 1401 - 14:48

استقرار بیمارستان 50 تختخوابی سیار بنیاد برکت در خوی /آغاز پذیرش بیماران

مسوول بیمارستان سیار برکت ستاداجرایی فرمان حضرت امام خمینی استقرار بیمارستان سیار برکت ستاد اجرایی فرمان امام در شهرستان و خوی خبر داد و گفت: با توجه به نیاز منطقه تعداد 50 تخت بستری برای بیمارستان سیار در نظر گرفته شده است و از امروز پذیرش بیماران بستری آغاز شده است.

علی ابرازه  مسوول بیمارستان سیار برکت ستاداجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، در خصوص استقرار بیمارستان سیار در شهرستان خوی اظهار داشت: با توجه به شرایط بحرانی و زلزله ۵.۹ ریشتری شهرستان خوی و پس از ارزیابی و احساس نیاز مردم به خدمات پزشکی مناسب، بیمارستان سیار احسان با ظرفیت ۵۰ تخت خواب برای خدمت‌رسانی به مردم خوی در این شهرستان مستقر شد.

وی با اشاره به اینکه ظرف مدت ۴۸ ساعت در منطقه  این بیمارستان سیار برپا شد و از امروز پذیرش بیماران آغاز شده است ادامه داد: با توجه به اینکه به علت آسیب دیدن احتمالی بیمارستان آیت‌الله خوی و برای جلوگیری از خطرات احتمالی بخش‌های بستری در بیمارستان تخلیه شد، این بیمارستان سیار  که از امنیت مناسب برخوردار بوده طبق تصمیمات اتخاذ شده در کنار بیمارستان آیت‌الله خوی مستقر شده است.

ابرازه تصریح کرد: بیمارستان سیار ۹۲ تختخوابی احسان علاوه بر ظرفیت بستری بیماران، دارای اتاق عمل، سونوگرافی و آزمایشگاه، اتاق زایمان  و این بیمارستان برای مواقع بحران و غیر بحران در مناطق کم برخوردار طراحی شده است.

وی یادآور شد: این بیمارستان با توجه به قابلیت ویژه‌ای که دارد به تناسب موقعیت بحران شکل‌های مختلفی را به خود بگیرد و در حال حاضر ۲ دستگاه کلینیک سیار برای ارائه خدمات درمانی به کمپ‌های اسقرار یافته در مناطق زلزله زده ارسال شده است و ویزیت‌های سرپایی انجام و در صورت نیاز به بستری به بیمارستان منتقل می‌شوند.

وی تاکید کرد: این بیمارستان سیار تا زمان برگشت آرامش به شهر و انتقال مردم از کمپ‌ها به خانه‌هایشان در منطقه و در کنار مردم خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1027800